Так чи сліпий той, хто втратив зір? .. Що отримує і що втрачає той, хто повертається в світ “зрячих” ..
«Новий Театр» представляє п’єсу сучасного ірландського драматурга Брайана Фріла. Знавці ставлять його в один ряд з Джойсом, Йітс, Беккетом і іншими класиками ірландської літератури, а його п’єси йдуть по всьому світу.
Героїня цієї п’єси Моллі втратила зір, коли їй було всього лише десять місяців. З тих пір вона живе в світі, де є тільки світло і тінь, але немає зорових образів. Вона відчуває себе повноцінною людиною і по-своєму щаслива. У неї хороша робота і друзі. Вона обожнює плавання і танці, навіть їздить на велосипеді. Моллі зустрічає людину, яку полюбила (якби мова не йшла про сліпий, то найкраще підійшло б вираз «з першого погляду») – і який став її чоловіком.
Але Френк, чоловік Моллі – людина захоплюється. Він жадає повернути дружині зір. Він переконаний, що цим подарує їй цілий новий світ …
А для лікаря-офтальмолога містера Райса операція на Моллі Суїні – остання в житті спроба щось довести забув його друзям і, головне, що кинула його шалено коханій дружині. Тобто повернути свій колишній світ – собі самому.
«При нинішньому стані медицини для людей клінічно сліпих зробити нічого не можна … Число випадків відновлення зору при втраті його незабаром після народження за останні десять століть не перевищує двадцяти. Двадцять чоловік за тисячу років », – повідомляє доктор Райс. Якщо його операція вдасться, випадок Моллі Суїні буде двадцять першим!
Ірландська драма-сповідь вперше в Україні була поставлена Світланою Лебедєвої на сцені Запорізького муніципального театру-лабораторії «Vie» в 2011 році. І в цьому ж році всі три виконавця головних ролей (Світлана та Владислав Лебедєви і Дмитро Московцев) були номіновані на кращі акторські роботи на щорічному фестивалі-конкурсі театрів Придніпров’я «Січеславна-2011», де брали участь близько 30 театрів Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу , Павлограда та Запоріжжя.
Светлана Лебедева
Наталья Петэн-Ступакова
Светлана Лебедева
Владислав Лебедев
Дмитрий Московцев