Маніфест Нового Театру.

Новий Театр – це храм мистецтва, наукова лабораторія з дослідження людських душ, моральна, духовна кафедра суспільства. А ще Новий Театр – це Свято. Ми бачимо в театрі спосіб і шлях духовного розвитку людини. Театр – синтез усіх існуючих можливостей самовдосконалення людини і розвиток його трьох іпостасей: тіла, душі і духу.

Сучасний театр поступово звільняється від досвіду перебування в єдиній традиції. Сучасний театр повинен збагатитися новими знаннями, новою естетикою. Мова театру повинен стати багатшим і різноманітнішим. Сьогодні театр в своїх кращих прикладах прагне до синтезу нових віянь мистецтва в інтелектуальній прозі, філософії, поезії, запозичує у своїй внутрішній роботі величезний духовний досвід Сходу. Театр сьогодні може спиратися не тільки на існуючі системи знань визнаних театральних майстрів: К. Станіславського і М. Чехова, В. Мейерхольда і Л. Курбаса, Е. Гротовського і А. Васильєва, а й на стародавні духовні знання і практики Сходу і християнства.

Наш театр і його творчий процес передбачає вихід за межу – зміна, трансформацію, рух вгору, спосіб одухотворення. У своїй основі він може синтезувати три напрямки: психологічний, ігровий, поетичний, інтелектуальний і містичний театр. Театр дарує унікальну можливість досягти душевної гармонії, в ньому зберігається економічне диво й первозданна радість, якої так не вистачає в нашому повсякденному житті. Наш театр – це творча лабораторія, створена спеціально для Людини. Наш театр – це розмова про Людину, з усіма його дивовижними здібностями, які ми хочемо продемонструвати глядачеві, щоб спробувати розбудити його від звичного побутового сну. Наш театр – це і розмова про взаємовідносини людини з Всевишнім.

Основу нашого театру складуть актори з вищою театральною освітою, яких об’єднує любов до театру, мистецтва, до творчої реалізації здібностей.

Народження і становлення Театру

Новий Театр народився 25 лютого 2012 р спектаклем «Тринадцятий апостол» – в день 125 річчя народження видатного українського режисера-новатора Леся Курбаса.

З Лесем Курбасом доля зв’язала Новий Театр не випадково. Лесь той режисер, який отримавши освіту в Європі, приїхав робити в Україні саме новий театр, живий театр, поетичний, образний, в новій художній стилістиці. Його метод «перетворення» міг би стати новою театральною системою в Україні та світі поряд з системою Станіславського, якби не репресії і його смерть на Соловках. Саме по театральній системі Курбаса захистила свій мгістерскій диплом режисера в Києві в театральному університеті ім. Карпенко-Карого та наш художній керівник Нового Театру Світлана Лебедєва.

За перший рік творчої роботи Новий Театр підготував 7 прем’єр. Це був великий труд зі створення свого репертуару і своєю акторською команди. У наступному році – було випущено 4 прем’єри. Крім того в 2013 р театр взяв участь у міжнародному театральному фестивалі «Театр. Чехов. Ялта », де наш спектакль« Медея »став лауреатом фестивалю.

У 2014 році театр підготував 2 прем’єри, одна з яких – «Приборкання норовливої» стала найбільш об’ємної за кількістю зайнятих у ній акторів (15) і приурочена вона була до 450-річчя від дня народження великого драматурга – Вільяма Шекспіра.

11 вересня 2014 року театр випустив спектакль у жанрі психологічної драми по знаменитій п’єсі шведського класика серпня Стріндберга “Фрекен Жюлі”. У виставі були задіяні тільки молоді актори-студенти Запорізького національного університету. Участь студентів-акторів тепер уже стала фішкою Нового Театру. Так в 2015 році театр підготував виставу в жанрі саунд-Віжион-драма, або спектакль-кіно про місто Запоріжжя і війні на Сході України. У цьому авторське, патріотичному проекті поряд з метрами Нового театру так само прекрасно грали і студенти акторського факультету. А в 2016 році Новий театр випустив ще більш масштабний проект – трагедію за п’єсою Вільяма Шекспіра “Ромео і Джульєтта”, де серед 20 діючих осіб, тільки 6 було вікових, професійних акторів, а 14 – студентів. Але що при цьому завжди наголошує глядач – щирість і самовіддача учасників вистав Нового Театру – дає фору багатьом професійним колективам в Україні.

У 2016 році Новий Театр випускає чарівну комедію під назвою “Наплювати мені на ваш мільйон”. Спектакль поставлений за п’єсою Валерія Мухарьямова “Спасибі, Марго”. Всього 4 діючі особи, але радості спектакль приносить як глядачам, так і акторам на весь мільйон ….

У планах театру ще багато нових і несподіваних постановок, гастрольна діяльність по Україні і участь в театральних фестивалях.

Спасибі всім нашим глядачам за підтримку, в тому числі і фінансову, адже купуючи квитки, ви тим самим стаєте нашими спонсорами та меценатами. Дякую вам за любов до театру. Ми вас теж любимо!